Vestuvių scenarijus II

Vestuviu vedejai

Vestuviu vedejai

Vestuvės, vestuvės, vestuvės… Vieniems – didžiulė šventė, kitiems – didžiulis galvos skausmas, panika ir baimė, kad nutiks kažkas, ko nebuvo planuose. Žinoma, visko suplanuoti neįmanoma. Galiu nuraminti – kažkas nenumatyto BŪTINAI nutiks, nepaisant Jūsų norų, tačiau tas „kažkas“ nebūtinai turi neigiamą atspalvį. Juk nuostabiausi dalykai dažnai įvyksta netikėtai! Visgi, sėkmingai ir sklandžiai šventei tiesiog būtinas bent minimalus jos planas – scenarijus. Taigi, apie jį…

Jau daug kartų tai pabrėžiau ir pakartosiu dar vieną: kiekviena šventė yra Jūsų fantazijos vaisius, Jūsų teisė svajoti, kurti ir planuoti viską taip, kaip įsivaizduojate. Na, o jei tiesiog nesiseka sudėlioti savo svajonių popieriaus lape, galbūt pateikta informacija padės susigaudyti ir apsispręsti ką daryti, kada ir kaip 🙂

Pagrindinės šventės dalys:

  • Jaunųjų išlydėjimas (vis rečiau pasitaikanti dalis, labiau būdinga tradiciškesnėms vestuvėms);
  • Santuokos ceremonija – įteisinimas;
  • Laisvas laikas iki vakarinės dalies pradžios (dažniausiai – fotosesija, kelionė po gražias vietas);
  • Šventinis vakaras;
  • Antroji vestuvių diena.

Jaunųjų išlydėjimas kadaise turėjo prasmę, kai dar merginos augino rūtų darželius ir pynė ilgas geltonas kasas, o jaunikaičiai lydėdavo jas iki kiemo vartelių ir nė į akeles atsisveikinant žvilgtelt nedrįsdavo. Tada, tiesiogine ta žodžio prasme, vaikai atsisveikindavo su tėvų namais. Dabar jau seniai visi iš gimtųjų lizdų pabėgę ir ne tik į akeles žiūri, tad tradicinis išlydėjimas iš namų kartais kelia susirinkusiųjų veiduose mažų mažiausiai šypsenas. Tačiau, išlydėjimą padaryti galima, pasitelkus išradingumą ir jį įprasminus kitaip. Kaip? Galima sugalvoti savo ritualą, juk į tuos (ar kitus) namus Jūs jau grįšite kaip vyras ir žmona, galima sugalvoti atrakcijas poroms ar žaismingą „suporavimą“, paslėpti nuotaką ir t.t… Jūsų teisė fantazuoti ir rinktis…

vestuviu vedejas

Vestuviu vedejas

Santuokos įteisinimas galimas tiek bažnyčioje, tiek Civilinės metrikacijos skyriuje, gamtoje ar kitoje pasirinktoje ir Jums priimtinoje vietoje. Šioje dalyje vargiai ką prigalvosi – viskas vyksta institucijų numatyta tvarka. Ceremonijoje bažnyčioje pagrindinis pasirinkimas Jauniesiems – ar prie altoriaus žengti susikibus rankomis drauge, ar prašyti tėčio palydėti nuotaką. Jei į šventę svečiai kviečiami kartu su vaikučiais, galima paprašyti jų eiti prieš nuotaką (ar porą) ir barstyti žiedlapius. Civilinės metrikacijos ceremonija ir jos eiga rūpinasi šio skyriaus darbuotojai.

Išeinant iš bažnyčios jau įprasta, kad jaunuosius „apipila“ žiedlapiais. Taip pat galima berti ryžius (simbolizuoja gerovę), konfeti ar kt. Labai svarbu kaip tai padaryti: žiedlapius ir viską, kas bus metama, reikėtų mesti visiems kartu ir jokiu būdu ne į jaunuosius ir jų veidus (kaip dažnai pasitaiko), o kuo labiau į aukštį – jaunieji „išsimaudys“ ant jų krintančiame žiedlapių lietuje, o ir nuotraukos atrodys puikiai! Yra jaunųjų, svarstančių apie balandžių paleidimą prie bažnyčios, prieš kelerius metus tai buvo net labai madinga… Bet… Paukšteliai nėra dresuoti, tad savo gamtinių funkcijų nelabai valdo, todėl „avarijų“ ant suknelės pasitaiko ir gana dažnai… Šią mintį siūlyčiau labai apsvarstyti. Tai galima pakeisti aitvaro leidimu gamtoje, ant kurio surašyti palinkėjimai, norai ar svajonės…

Po ceremonijos reikėtų pagalvoti apie keletą užkandžių pintinių ir, galbūt, šampaną. Paprastai poros pasveikinti ateina ir į pokylį nepakviesti draugai ar pažįstami, todėl ir gražu ir smagu šiek tiek laiko skirti jiems ir nors sumuštinuku pavaišinti.

Laisvas laikas po ceremonijos ir iki vakarinės šventės dalies dažniausiai užpildomas fotosesija. Šią dalį reikėtų aptarti su fotografu, sužinoti kiek laiko jam reikės, kad tinkamai įamžintų šventę ir gražias akimirkas, o taip pat ir su vaizdo operatoriumi. Laisvo laiko metu galima aplankyti gražias vietas vieniems ar su palyda. Kad būtų patogiau, jai galima užsakyti autobusą. Taip pat laisvo laiko metu galima sugalvoti kažkokią atrakciją sau ir svečiams.

Vestuviu vedimas

Vestuviu vedimas

Šventinis vakaras pradedamas svečių sutikimu ir baigiamas šokiais pokiais iki tol, kol kojos dar turi jėgų trypti šokių aikštelėje. Plačiau apie šventinio vakaro galimą scenarijų – kitame straipsnelyje.

Antroji vestuvių diena dabar dažniausiai suprantama kaip „relaksacinė“. Jos metu visi aptarinėja praėjusios dienos įspūdžius, dažnai atsigaivina pirtyse, baseine, prie ežero ar net spa… Antrosios dienos metu svečiams galima padovanoti dovanas – prisiminimui ir kaip padėką už gražią šventę. Ką dovanoti? Bet ką, svarbu – su meile ir nuoširdžiai. Tai gali būti ir duonos kepaliukas, ir statinaitė medaus (su Jūsų nuotrauka)… Taip pat pasitaiko uolių fotografų, kurie, padirbėję per naktį, nudžiugina visus dalyvius įamžintais įvairiausiais ir netikėčiausiais kadrais…

Šis straipsnelis glaudžiai siejasi su pirmąja dalimi, ją papildo ir susistemina, tad, tikiuosi, visa pateikta informacija padės ir paskatins kurti savo nepamirštamą šventę! 🙂

Naujas komentaras