Vestuvių idėjos

Vestuvės – svajota gyvenimo šventė, dviejų širdžių susivienijimas, o gal būdas pasipuikuoti prieš kaimynus? Kad ir kaip bebūtų, jaunieji ir liudininkai verčiasi per galvą, kad sugalvotų kažką naujo, nematyto ir taip nustebintų svečius bei patys save. Kuo galima nustebinti? Papuošimais, kvietimais, originalia vakaro tema, atsikvėpti neleidžiančia programa ir įvairiomis staigmenomis svečiams. Vestuvių idėjos – apie jas plačiau šiame straipsnelyje.

Vestuviu idejos

Vestuvių idėjos

Vestuvių pakvietimai. Net neabejoju, jog gana nesunkiai galima rasti įvairių įmonių, kurios gamina įvairiausių rūšių pakvietimus: ir su nuotraukomis, ir pieštų, ir elegantiškų ir t.t. Visgi, originaliausi – padaryti pačių rankomis. Ir tai visai nereikalauja ypatingų sugebėjimų. Planuojantys vestuves prie jūros gali paimti gražių butelaičių, dalinai pripildyti juos spalvoto ir paprasto smėlio, kriauklyčių, ir įmesti susuktą pakvietimą su  pačių rankomis parašytu tekstu. Mėgstantys gamtą gali išpjauti plonus beržo ar kito medžio šakos griežinėlius ir juose užrašyti pakvietimo tekstą specialiu tam skirtu įrankiu ar paprasčiausiu lituokliu. Mėgstančios kruopštumą kvietimus gali papuošti popieriniais „nėriniais“. Taip pat galima pasinaudoti kitų kultūrų palikimu – origami, ant kurio galima parašyti norimą tekstą, ar pagaminti kinų laimės sausainiukų (fortune cookies) su į juos įsuktais miniatiūriniais kvietimais, tik svarbu stebėti, kad Jūsų taip kruopščiai rašytas pakvietimas nebūtų suvalgytas… Taigi, tinka viskas, ką mėgstate ir ant ko galite rašyti 🙂 Tais pačiais principais galima padaryti ir stalo korteles – išlaikysite bendrumą, estetiką.

Kaip papuošti šventės vietą? Na, norint tai padaryti patiems reikės paaukoti nemažai brangaus laiko, jėgų, kantrybės ir įdėti labai daug fantazijos. Kita vertus, tai atsiperka. Tiesiogine prasme. Jūsų dėmesiui keletas paprastų ir nesudėtingai įgyvendinamų patarimų… Jei ant šventinio stalo nusprendėte dėti gyvas gėles, jų puokštės tikrai nustebina ne tik grožiu, bet, greičiau, kaina. Taigi, galite padaryti taip: niekam nėra paslaptis, jog nuotaka gauna daugybę gėlių iš svečių, tad galima paprašyti svečių sunešti arba tos pačios rūšies gėles, arba paprašyti konkrečios spalvos gėlių ir iš jų vietoje, per kelias minutes sukurti stalo puokštes. Dažnai tuo pasirūpina net aptarnaujantis personalas, jei susitariama iš anksto. Liks tik uždegti derančių žvakių ir turėsite jaukią atmosferą. Įspūdingai atrodo ir įvairios stiklinės vazos (ar net paprasčiausi stiklainiai) kurių viduje – gėlės, akmenukai, spalvoti kristalai, įvairios kitos dekoracijos užpiltos vandeniu. Vanduo – tarsi didinamasis stiklas pabrėžia objektų formą, ją išdidina ir sukuria gražų erdvinį vaizdą. Taip pat galima uždegti ir vandenyje plūduriuojančių žvakių. Ant stalo žvakidėmis gali būti ir apverstos (koteliais į viršų) taurės, stiklainiai, įvairūs buteliai ir kitos nedegios medžiagos 🙂

Idejos vestuvems

Idėjos vestuvėms

Puikus būdas būti originaliems – sugalvoti vestuvių temą 🙂 Tai kur kas daugiau, nei tik spalvos parinkimas, tai – vakaro kelrodė žvaigždė. Galvojant vakaro temą reikėtų nepamiršti, jog būtent ji diktuos veiklas su svečiais, fotosesijos vietas ir pobūdį, aprangos detales ir daugelį kitų dalykų. Galima veiklų, aprangos ar fotosesijos nederinti su tema, tačiau tada kyla klausimas: o kam ta tema reikalinga? Gera tema kartais garantuoja visos dienos gražią atmosferą, išskirtinumą ir vienokius ar kitokius ne tik Jūsų, tačiau ir draugų ar net praeivių gatvėje įspūdžius. Tačiau kai neperlenkti lazdos ir netapti pajuokų objektu? Paprastai – reikia saiko.

Gana puiki (ypač negalinčioms išsirinkti tarp vienos spalvos), paprasta tik ne tokia populiari tema – spalvos. Idėjos temai: skirtingų spalvų nuotakos ir pamergių bateliai, pabrolių marškiniai, taip pat galima prisiderinti spalvotus skėčius, skirtingomis spalvomis papuošti atskirus staliukus šventės vietoje, kvietimus galima gaminti skirtingų spalvų pagal staliukų papuošimų spalvas ir prie jų sėdėsiančių žmonių sąrašus, net žaidimus galima suskirstyti pagal spalvas (raudoni – aistros, žali – vaisingumo ir t.t..)… „Slidžios“ temos, tinkančios tik labai išskirtinėms poroms – visos konkrečios temos, turinčios personažus: kaubojai, mafija, disco ir t.t… Vestuvėms ant jūros kranto ar netoli jo tiks havajų, jūrinės atributikos temos. Reikėtų atkreipt dėmesį jog temą gali padiktuoti metų laikas: rudens spalvos, krintantys pageltę lapai, rugiai, žiema…

Kad ir kaip banaliai nuskambėtų, tačiau labiausiai visus galite nustebinti savo kūrybiškumu: tiek renkantis temą, tiek galvojant ką tokio įspūdingo nuveikus su svečiais ar kaip papuošus aplinką. Visada skatinau ir skatinsiu ne tik pasitikėti specialistais, tačiau ir patiems „įjungti“ savo kūrybinius sugebėjimus, pasvarstyti ko iš tiesų norėtumėte, kartais tiesiog užsimerkti ir įsivaizduoti šventės vietą, aprangą, svečius… Niekas geriau už Jus nepadarys šventės ypatinga ir nepamirštama 🙂 Sėkmės!