Jubiliejus

Nesvarbu ar Jums dvidešim ar aštuoniasdešimt, tačiau savo jubiliejų norisi paminėti ypatingai, tartum vainikuojant tai, kas jau pasiekta ir su aliuzija į gražią ateitį. Bet kokios šventės planavimas ne retam atrodo labai kebli užduotis, tačiau viskas yra kur kas papraščiau, svarbu nepanikuoti ir ramiai viską susidėlioti: susirasti šventės vietą, suderinti meniu ir pakviesti svečius na ir, žinoma, sugalvoti kaip juos užimti. Būtent apie tai, ką galima nuveikti per jubiliejų ir pakalbėsime šiame straipsnelyje.

Pirmiausia, kad nepasirodytumėte savimylos, labai gražu žodį suteikti svečiams ir paprašyti pasidalyti prisiminimais apie jubiliatą. Tėveliai, draugai, artimieji tikrai turės ką smagaus papasakoti – taip vakaras ne tik bus prasmingas, tačiau ir linksmas – nereikės nei anekdotų karaliaus įsikišimo. Taip pat galima pasekti „pasaką“ pradedant gimimu ir vis įpinant į tą pasaką po herojų iš šventės dalyvių trumpai papasakojant jo atsiradimo jubiliato gyvenime istoriją, o po to paprašyti pasisakyti visus minėtus personažus. Taigi, sėdint už stalo toks prisiminimų pasidalijimas padeda ir susipažinti (jei yra nepažįstamų), taip pat puikiai užima ir įtraukia visus svečius, sukuria jaukią, malonią atmosferą.

Gana dažnas ir taip pat suteikiantis šventei kitokių spalvų yra ir vadinamasis slide show arba prezentacija apie jubiliatą. Į ją galima sukelti įvairias linksmas nuotraukas nuo pat gimimo ir sukurti istoriją, kurią galima pasakoti gyvai rodant nuotraukas ar būti iš anksto įrašius į garso takelį, parašius komentarus po skaidrėmis. Ne ką prasčiau atrodo ir efektingos nuotraukos su gražiu, jubiliato mėgstamu, garso takeliu. Žinoma, norint tai padaryti reikia pasirūpinti, jog salėje būtų per ką parodyti sukurtą kūrinėlį.

Na, o kad per daug rūpintis kuo dar užimti svečius nereikėtų ir būtų galima tiesiog mėgautis švente – kreipkitės pagalbos į profesionalus: vedėjus, muzikantus ar draugus, kurie pasirūpins užimtumu ir vakaro koordinavimu. Jubiliejus – šventė, kuri gali būti švenčiama ir namie jaukiame ratelyje ir didžiulėje pobūvių salėje su pusšimčiu svečių. Nuo to daugiausia ir turėtų priklausyti „užėmėjo“ pasirinkimas. Didesnėms šventėms puikiai tiks muzikantai ir vedėjai, kurie pasirūpins šventės eiga ir svečių užimtumu bei nepasibodės nustebinti ir paties jubiliato.

Na, o jei šventė vyksta namie ir neplanuojama samdyti minėtų žmonių, jokiu būdų nereikėtų nusiteikti nuobodžiam vakarui prie stalo. Visas minėtas veiklas puikiai galima padaryti namie, tam nereikia nei specialios įrangos nei kažkokių didžiulių sugebėjimų – tik trupučio noro nustebinti ir pasistengti. Prie stalo galima išdalyti knygeles su jubiliato mėgstamų dainų tekstais ir padainuoti visiems kartu arba, dar geriau – išsinuomoti karaoke įrangą su jau paruoštomis fonogramomis – tiek jaunai, tiek brandžiai publikai tai – iš tiesų geras ir smagus laiko praleidimo būdas.

Ar jubiliejui verta samdyti fotografą? Klausimas, į kurį turi atsakyti kiekvienas jubiliatas individualiai. Esminis skirtumas tarp fotografo ir žmogaus su fotoaparatu rankose yra tas, jog fotografas gali padaryti ir gražias meniškas nuotraukas ir tuo pačiu kokybiškas, nesusiliejusias statytines fotografijas bei užfiksuoti vykstančius įvykius, o žmogus, laikantis fotoaparatą dažniausiai užfiksuos tik įvykius. Jei neplanuojate kabinti jubiliejaus nuotraukos ant svečių kambario sienos, o tiesiog norite turėti keletą foto prisiminumui, reikėtų labai pasvarstyti, ar verta samdyti fotografą, na, nebent niekas iš svečių neturi fotoaparato… Tačiau jei nesinori ko nors įpareigti visą vakarą sėdėti kaip ant adatų kad tik nepražiopsotų ir įamžintų kokį svarbų vakaro momentą, vertėtų pasvarstyti apie žmogų, kuris į šventę būtų pakviestas tik atlikti darbo. Juolab, jog fotografų paslaugos jubiliejams ir ypač kelių valandų fotografavimui tikrai nėra tokios aukštos. Be kita ko nuotraukos jus pasieks jau šiek tiek „aptvarkytos“ ir būsite tikri, jog nė vienoje nuotraukoje neišvysite raudnai žybsinčių akių.

Taigi, jubiliejus – tai šventė, kurią gali pasidaryti kiekvienas ir bet kur – pagal savo išgales, nes šventės smagumas toli gražu nepriklauso nuo biudžeto didumo. Tad, daugiau fantazijos, pastangų, kūrybos ir, žinoma, profesionalų pagalbos.

 

Naujas komentaras