Turbūt nė vienas nenorėtų, kad apie jo vestuves būtų atsiliepiama kaip apie tikrą nuobodybę. Kad taip nenutiktų – reikalingas kruopščiai suplanuotas turiningas scenarijus. Galima išskirti dvi pagrindines vestuvių dalis: dieninę (santuokos ceremonija, fotosesinė kelionė, užsiėmimai gamtoje…) ir vakarinę (programa atvykus į šventės vietą). Plačiau aptarsime abi dalis.
Dieninę dalį dažniausiai planuoja patys jaunieji arba vestuvių planuotojai. Gana svarbu, kad ji būtų protingai suplanuota apgalvojant įvairiausias smulkmenas, taip pat nei per trumpa, nei per ilga. Kiek ji turėtų trukti? Tai labai priklauso ir nuo svečių amžiaus, ištvermės ir nuo programos turiningumo. Kuo jaunesnė, energingesnė publika, tuo daugiau atrakcijų galima prigalvoti ir ištęsti dieninę dalį, tačiau reikėtų būti atsargiems, kad ji nenustelbtų vakarinės dalies. Vienas pagrindinių šventės scenarijaus kūrimo principų – visos atrakcijos, žaidimai dėliojami kylančia tvarka. Tai reiškia, jog šventės metu viskas turi būti išdėliota nuo mažiau atraktyvaus ir įdomaus iki atraktyviausio ir įdomiausio, bei vesti į kulminaciją. Taigi, dieninėje dalyje reikėtų kažko lengvo, smagaus. „Sunkiąją artileriją“ derėtų pasilikti vakarui.
Ką veikti? Po santuokos įforminimo dažniausiai jaunieji leidžiasi į „kelionę“, kurios pagrindinis tikslas, dažniausiai, yra fotosesija įdomiose ir gražiose vietose. Ar jie vyksta vieni ar su palyda – vėlgi, spręsti jiems. Jei nuo santuokos ceremonijos baigties iki vakarinės dalies lieka gana daug laiko, būtų tikslinga arba į kelionę vykti su svečiais (pavienėmis mašinomis ar nusamdžius autobusą) arba jiems suplanuoti kitą veiklą, kol jaunieji su fotografu „ieškos gerų kadrų“. O nuveikti ir jauniesiems ir svečiams tikrai yra ką: galima ir paplaukioti valtelėmis ežere ar laiveliu; pajodinėti žirgais gražiame kraštovaizdyje (reikėtų pagalvoti apie aprangą, ar svečiai nesivaržys, gal jiems derėtų persirengti ir pan.); pakilti ir apsižvalgyti po apylinkes oro balionu; tiesiog pasivaikščioti po jauniesiems brangias vietas (galbūt aplankyti parkelį, kur jie susitiko pirmą kartą, vietą kur pasipiršo ar pan.); mėgstantiems ekstremalius pojūčius – pasivažinėti keturračiais… Taigi, galima daryti viską, kas, jaunųjų nuomone, būtų smagu ir jiems ir svečiams.
Patarimas: viskas tinka, jei tik suteikiama tam prasmė, reikėtų motyvuoti kodėl per vieną svarbiausių dienų gyvenime norima nuveikti būtent tai. Juk tai – pirmoji šeimyninio gyvenimo pradžios diena, tad ji turi būti prasminga. Nebijokite kreiptis šiuo klausimu ir į vedėją – jis tikrai patars ir rekomenduos kokius akcentus derėtų apgalvoti.
Dažniausiai didžiausias pyrago gabalas tenka vakarinei daliai. Jaunieji samdosi renginių vedėjus, muzikantus, užsisako pobūvių vietas, sudaro meniu, rūpinasi vakaro finaliniu akcentu ir t.t. Ir čia galioja principas nuo mažiau efektingo iki tikros vakaro „bombos“. Šios dalies programa daugiausia priklauso nuo vedėjų ar muzikantų. Visi pasiūlys savo scenarijaus variantus ir liks tik išsirinkti. Žinoma, ir čia derėtų nepamiršti idėjos – į ką visa tai veda.
Pagrindinės dalys, kurios turėtų būti vakarinėje dalyje: jaunųjų sutikimas (su tradicijomis ar be); vakarienė ir užsiėmimai prie stalo (ar tostai, ar kažkas lengvo), svečius išjudinantys, šokiui nuteikiantys žaidimai; vakaro kulminacija (fejerverkai, laužas su gintaro dulkėmis, nakty šveičiančių balionų paleidimas ir t.t.). Dar svarbu nors nedidelis sentimentalus gestas jaunųjų atžvilgiu (šeimos židinio perdavimas, jaunųjų pasižadėjimai ar pan.). Taip pat visi užsiėmimai bent maža dalele turėtų būti deleguoti jauniesiems ar atliekami jaunųjų.
Patarimas: koreguoti net menkiausias smulkmenas kurios nepatinka scenarijuje, klausti kas neaišku, kurti, siūlyti savo variantus, pateikti pavyzdžių, kas patinka ir kaip galima viską patobulinti, kad tai nebūtų šabloninis variantas. Vakaro scenarijų gana sunku aprašyti, kadangi visi vedėjai (muzikantai, piršliai, renginių organizatoriai) turi savo paruoštus variantus, žaidimus pagal savo patirtį. Nė vienas nėra nei blogesnis, nei geresnis – svarbu, kad būtų priimtinas būtent jauniesiems ir nebūtų padrikas – vestų į vakaro kulminaciją.
Vestuvių antra diena gana retai įtraukiama į vestuvių scenarijų. Jos metu dažniausiai visi laisvai leidžia laiką (kad ir pirtyje) ir dalijasi įspūdžiais. Tačiau būna atvejų, kai jaunieji pageidauja programos ir antrajai dienai. Jos programa, dažniausiai, būna gana glaudžiai susijusi su senosiomis tradicijomis. Lietuviai turi gana turiningą ir turtingą praeitį ir papročius, tad apie tai ir antrąją dieną – kitame straipsnelyje.
Naujausi atsiliepimai