Pasiruošimas vestuvėms bei vestuvių planavimas: dažniausiai – keli mėnesiai svajojimo, dar keli – dvejonių ko ir kaip reikia ir, galiausiai, pora savaičių per kurias reikia suspėti viską… Kartais spėti pavyksta, o kartais, žiūrėk, ir pamirštama viena ar kita smulkmenėlė, kuri, šiaip jau, nedaro didelės įtakos šventės kokybei, tačiau gana dažnai patiems organizatoriams (jauniesiems) tiesiog badyte bado akis. Kad vestuvės netaptų panikos priežastimi, pateikiame būtiniausių šventės komponentų sąrašą, na, o ko reikia Jums – spręskite patys 🙂
1. Nuotaka:
- Suknelė ir bateliai – bene svarbiausias šventės akcentas. Tikrai visi prisimins tą akimirką, kai pirmą kartą išvys nuotaką, ir, be abejo, kuo ji vilkės. Suknelę galima siūtis, galima ir nuomotis ar pirkti. Visi šie variantai turi ir privalumų ir trūkumų: kaip rasti tinkamą siuvėją ir sugalvoti tikslų modelį, kaip išsirinkti iš jau pasiūtų (ir gerokai padėvėtų, patikėkit), kaip rasti patikimą internetinę parduotuvę, kuri atsiųs ne tik tokį modelį, kurį išsirinksite, tačiau ir kokybiško audinio bei nebrokuotą… Na, lieka tik domėtis. Nebijokite klausti patarimo – draugų, pokalbių svetainėse ar kreipkitės į specialistus. Patarimas: žeme besivelkančios suknelės – gražu, tačiau pasirūpinkite, kad ta „uodega“ būtų gerai pritvirtinama ir pakeliama, kitaip ji trukdys judėti ir labai greit taps ne puošmena, o grindų šluoste… Renkantis suknelę svarbiausia išsirinkti ne labiausiai patinkantį modelį iš visų Jums pasiūlytų, o labiausiai patinkantį iš labiausiai Jums tinkančių, kurios pabrėš visus privalumus ir subtiliai užmaskuos trūkumus… Kokius batelius rinksitės – skonio reikalas, tačiau nepamirškite įsidėti bent kelių ir skirtingo aukščio batų porų, taip pat nenešiotus batelius pasistenkite nors namie retkarčiais užsidėti – kas patogu kelioms minutėms nebūtinai bus patogu visai dienai, o be to, ir koja prisitaikys prie batelių linkių, ir bateliai truputį suminkštės. Taip pat paprašykite mamos ar draugių, kad turėtų pleistrų nuospaudoms, nes oi kaip dažnai jų prireikia…
- Aksesuarai – taip pat labai svarbu. Be jų – tuščia, o jų perteklius – neskoninga. Reikėtų nepamiršti pagrindinių taisyklių: ilgi, masyvūs auskarai nedera kartu su kaklo papuošalu, tokiu atveju reikėtų rinktis auskarus ir apyrankę; mažučiai auskarėliai, kolje ir apyrankė – taip pat perkrautas variantas, idealu – auskarai ir kaklo papuošalas; papuošalų ant kaklo nereikėtų dėtis tada, kai jie liečia ar uždengia suknelę, taip pat kai yra labai arti kaklo – jį storina ir optiškai sutrumpina; na ir galiausiai, papuošalai plaukuose turi derėti su kitais aksesuarais ir neapsunkinti, optiškai nedidinti galvos ir šukuosenos.
- Makiažas, šukuosena, manikiūras ir pedikiūras. Iš patirties galiu pasakyti tiek, jog patyrę specialistai nesiims daryti šukuosenos ar makiažo nepamatę Jūsų su suknele ar bent jos modelio. Patarimas: jei labai bijote lietučio – rinkitės tvirtai sutvirtintą kuodelį, pintų plaukų šukuoseną, Jūsų natūralių plaukų kompozicijas, mat garbanos lietuje tiesiog ištyžta palikdamos lako dėmes ant suknelės, o tiesinti plaukai – vėl tampa nepaklusnūs ir pasišiaušę. Jei šukuosena sutvirtinta segtukais – turėkite atsarginių ne vieną ir ne du – vėjuotą dieną gali prireikti. Taip pat įspėkite savo vizažistę apie savo jautrumo skalę – ji parinks tinkamiausias priemones nenumatytoms ašarėlėms… 🙂
- Puokštė – nuo keletos gėlių perrištų kaspinu – iki tikrų floristikos šedevrų. Ji taip pat turi derėti ir prie aprangos ir prie pačios nuotakos – švelni, intriguojanti, ar labai paprasta. Patarimas: gana originaliai atrodo puokštės iš karoliukų ar gėlių ir javų, vaisių, uogų deriniai, tad – pasitelkite fantaziją. Taip pat galima atkreipti dėmesį į įvairių gėlių reikšmes ir puokštę gamintis pagal jas.
2. Jaunikis:
- Kostiumas ir batai: kostiumų būna įvairiausių, svarbu rasti ir dailiai pasiūtą ir gražiai gulantį ant vyriškų pečių. Svarbu išsirinkus kostiumą, žinoti kokio jis stiliaus ir kaip turi būti nešiojamas: prie paprasto švarko su liemene dera kaklaraištis ar (rečiau) kaklaskarė, na o peteliškę derėtų rištis tik prie smokingo; šampaninės spalvos kostiumas, nors ir labai dailus, ne visada dera su akinamo baltumo nuotakos suknele, tad vertėtų atkreipti dėmesį į spalvų derinius; jei jau nusprendėte rištis kaklaraištį ar kaklaskarę – būkite įsitikinę, jog tai padarėte ir gražiai ir taisyklingai, na, o kad įvaizdį sustiprintumėte, galima įvairiose informavimo priemonėse rasti įvairesnių ir įdomesnių tiek kaklaraiščio tiek kaklaskarės rišimo būdų – improvizuokite! Patarimas: batus derinkite prie kostiumo spalvos, jei jis vienspalvis, jei ne – galite ar batus ar kojines derinti prie kaklaraiščio. Tiesa, tai labiau tinka tamsiam įvaizdžiui. Jei pasirinkote baltą spalvą – geriau visas nuo galvos iki kojų toks ir likite. Kad ir kaip nuspręstumėte derinti spalvas, kartais kur kas svarbiau tvarka ir švara – blizgantys ir nedulkėti batai, tad reikėtų pasirūpinti kad visada galėtumėte šalia rasti kempinėlę jų priežiūrai.
- Šukuosena ir makiažas..? Taip. Tačiau čia reikėtų specialistų konsultacijos. Vyrams derėtų apsvarstyti su vizažiste ar nevertėtų minimaliai padengi veido labai švelnia pudra – mat fotosesijos metu labai išryškėja matinis, lygutėlis nuotakos veidas ir šiek tiek blizgus, ne itin lygus, prakaito lašeliais išmestas jaunikis. Neišsigąskite – pudros nesimatys, ji tiesiog nuims blizgesį ir sulygins veido spalvą. Na, o šukuosenas dauguma jaunikių puikiai pasidaro patys – valio! 🙂
- Akcentas į atlapą – dažniausiai nuotakos puokštės sumažinta kopija. Nepamirškite išlaikyti to paties stiliaus. Svarbu pasirūpinti, kad puokštelė būtų labai gerai pritvirtinta ir leistų visiškai laisvai judėti.
Na, štai, pagrindiniai jaunųjų aprangos ir detalių akcentai sudėlioti. Lieka rinktis ir nuspręsti ko iš tiesų norite. Kituose straipsneliuose pakalbėsime apie kitas ne mažiau svarbias šventės detales: dekoro elementus, pamergių stilių ir kt: