Daugelio nuomone vestuvių šventinis vakaras, galima sakyti, svarbiausia vestuvių dalis, mat ją, dažniausiai, aptarinėja visi: ar pakako maisto, ar buvo įdomi programa, kas kaip šoko, kiek valgė, kiek gėrė, kas su kuo miegojo ir t.t… Kalbų neišvengsime, tačiau, norėtųsi, kad apie šventę sakytų: „ir aš ten buvau, alų, midų gėriau, per barzdą varvėjo…“.
Vakaro meniu ir kitų, su programa nesusijusių klausimų, čia neaptarinėsime. Tai – kiekvieno skonio (tikrąja to žodžio prasme) reikalas. Gera žinia tai, jog gera programa dažnai gali atpirkti ir ne taip tobulai subalansuotą meniu, ir atvirkščiai. Tad nesvarbių šventės komponentų nėra. O dabar, plačiau apie galimą (bet ne privalomą!) scenarijų 🙂
Savo darbe išskiriu tokias pagrindines dalis:
- iki vakarienės;
- vakarienė ir „užstalės“ veikla;
- aktyvioji vakaro programa;
- akcentai;
- šokiai – pokiai.
Atvykus į šventės vietą iki vakarienės nereikėtų planuoti veiklos ilgiau kaip valandą – svečiai, o ir jaunieji, būna išalkę, norintys prisėsti ir pailsinti kojeles. Be to, pavalgęs svečias – linksmas svečias 🙂 Į šventės vietą galima grįžti visiems kartu (galima padaryti visos svitos pasitikimą su užduotėlėm), arba, anksčiau atvažiavus palydai, su jos pagalba padaryti jaunųjų sutikimą (tradicinį – su malkų skaldymu 🙂 ar netradicinį – pasitelkus fantaziją kaip galima išbandyti naujai sukurtą šeimą). Taip pat jaunuosius pasitinka tėveliai su duona, druska ir vandeniu. Po to, dažniausiai, teikiamos dovanos ir sėdama prie stalo vakarieniauti.
Pavakarieniavus, kol svečiai užkandžiauja, ilsisi, dalijasi dienos įspūdžiais, sako tostus labiausiai tinka „neįpareigojanti“ arba „užstalės“ veikla: laisvas pokalbis, prisistatymo žaidimai (jei svečiai nepažįstami), palinkėjimų žaidimai. Taip „sušildoma“ aplinka, vedėjas susipažįsta su publika, „patyrinėja“ ją, o svečiai gali palengva priprasti prie vedėjo, jo vedimo manieros. Vakarienė kartu su veikla po jos galėtų trukti apie 1h. Po to – laisvas laikas (svečiai galės persirengti ar „pasipudruoti nosytes“ bei patenkinti kitus poreikius).
Aktyviąją vakaro programą kiekvienas vedėjas pasiūlys ir leis išsirinkti, dažniausiai, iš kelių variantų. Jei vedėjas dirba kartu su Dj, svarbu išsiaiškinti kaip jie pasiskirsto laiką tarpusavyje. Dažniausiai vedėjas dirba pakaitomis su Dj lygiomis dalimis (pvz. 20min vedėjas užima svečius, po to 20 min Dj ir taip visą vakarą). Su vedėju reikėtų aptarti šventės tempą, kuris yra individualus kiekvienai šventei, mat priklauso nuo svečių poreikių: vieniems patinka daug veiklos ir mažai laisvo laiko (net pavalgyti), kitiems labiau patinka laisvumas, atsipalaidavimas ir tik truputis veiklos. Šventės tempą visada galima koreguoti jos metu – sulėtinti, pagreitinti ir t.t… Kokius žaidimus ar veiklas vedėjas pasiūlys – blic (greitus žaidimus) ar visą jo laiką trunkantį žaidimą (20 – 30min) priklauso nuo darbo pobūdžio. Šioje vietoje lankstūs toli gražu ne visi vedėjai, tačiau kalbėtis ir rasti kompromisą – patartina.
Akcentai – šventės „papuošalas“. Jiems priskiriu šeimos židinį, pirmąjį jaunųjų šokį, torto pjūvį ir vidurnakčio sutikimą. Šeimos židinys perduodamas pasirinktu laiku (patartina iki 22h, kol visi dar suvokia jo reikšmę 🙂 ). Kaip tai bus padaroma, kokiu būdu ar ritualu – jaunųjų, jų tėvelių ir vedėjo fantazijos laisvė. Gražu, kai tam skiriama apie 20 ramių, sentimentalių minučių, kurių metu galima uždegti daug žvakių, sakyti gražius ir prasmingu žodžius ir t.t… Jaunųjų šokis taip pat šokamas pasirinktu laiku ir pasirinkta forma – vienį ilgai ir kantriai mokosi šokio žingsnelius, o kiti tiesiog apsikabina ir lėtai sukasi ratu pagal jiems mielą muziką. Pirmasis torto pjūvis atliekamas pasirinktinai dažniausiai grįžus po vidurnakčio sutikimo. Kartu su juo dažnai metama ir puokštė, rečiau keliaraištis. Kaip sutikti vidurnaktį to įspūdingiausio varianto nėra. Tiks viskas, kas jums patinka: vandens ar dangaus žibintai (vėjuotu oru beveik neleidžiami, gražiausiai atrodo paleidžiami visų vienu metu), nakty šviečiantys balionai, fejerverkai…
Galima užsisakyti ir atlikėjų, parodijos meistrų, mago, fakyrų ir kitus pasirodymus, kurie taip pat papuoš ir pagyvins šventę.
Šokiai – pokiai ir jų smagumas lygiomis dalimis priklauso ir nuo Dj ir nuo svečių noro pasilinksminti ir šokti iki išgriuvimo. Patyrę Dj ne tik turės pasiūlyti didžiulę fonoteką dainų pasirinkimui, tačiau ir sugebės pagal svečius, jų elgesį, nuotaiką parinkti ir atitaikyti jų mėgstamą stilių.
Visai kitaip vyksta vestuvių vakaro programa su muzikantais ar piršliais. Tačiau čia – jau ne mano kompetencija.. 🙂 Tad planuokite kruopščiai ir atsakingai, nes nuo to priklauso nemaža dalis šventės sėkmės!
Naujausi atsiliepimai