Vestuvių vedėjai

vestuviu vedejai

Vestuviu vedejai

Vestuvės – viena įsimintiniausių ir reikšmingiausių gyvenimo švenčių. Juk tuokiamasi vieną vienintelį kartą gyvenime  – bent jau taip daugelis tikisi, nors statistika rodo ką kita. Bet, grįžkime prie vienos prasmingiausių švenčių gyvenime – vestuvių. Joms, dažniausiai, pradedama ruoštis jau prieš metus ar net anksčiau. Pasiruošime svarbu viskas: nuo pagrindinių komponentų – šventės vietos, meniu, pramogų, bažnyčios – iki įvairiausių smulkmenų – gėlių spalvos, stalo kortelių dizaino, šampano rūšies… Renginyje, taip pat ir vestuvėse, visi šventės komponentai vienodai svarbūs – juk jais suformuojama atmosfera, šventinė nuotaika. Na, o visus komponentus apjungia sklandus vedėjo darbas. Taigi, plačiau apie jį.

Vestuvių vedėjus galima preliminariai suskirstyti į dvi pagrindines kategorijas: tradicinių (dažniausiai) vestuvių vedėjus – piršlius, ir netradicinių (tačiau vis populiarėjančių) vestuvių vedėjus – tiesiog renginių vedėjus. Tiek vieni, tiek kiti turi ir privalumų ir trūkumų.

Ilgą laiką vestuvės buvo neįsivaizduojamos be piršlių. Natūralu, juk lietuvių (ir gana nemažos dalies tautų) tradicijose būtent piršliai suvesdavo jaunuosius, supiršdavo juos, vadovaudavo tradicinėms apeigoms ir atlikdavo daugelį kitų funkcijų. Paprastai tai būdavo gyvenimo matę ir patyrę žmonės, turėdavę gerą iškalbą, mat pirmiausia reikėdavo nuotaką pripiršti jaunikiui ar atvirkščiai, o tik po to sekdavo visi tuometiniai formalumai. Dabar tiek piršlybos tiek ir piršlių pareigos bei funkcijos su tradicijomis mažai ką bendro beturi. O ir piršlių būna įvairiausių. Ne retai žodis „piršliai“ jauniesiems sukelia panašias asociacijas ar vaizdinius mintyse: augalotas, vidutinio amžiaus ūsuotas vyriškis, apvalaina, rėksminga, kaprizinga moteriškė, lėkščių skaldymas, lėlių vystymas bei „karti, karti degtinė karti…“ Nors tai dažnai būna gana toli nuo realybės.

Visgi, piršlius dažniausiai vienija ta pati ar labai panaši programa arba bent jos eiga, kuri yra senųjų tradicijų supaprastintas variantas. Joje – ir vainikėlio deginimas, ir jaunosios išlydėjimas iš namų, ir pinigų rinkliavos ir kitos, mažai su realybe ką bendro turinčios tradicijos. Kam tai patinka, kam ne – tačiau puoselėti senąsias tradicijas reikia. Piršliams tik gal kiek pritrūksta fantazijos atnaujinti prieš gerus du dešimtmečius kurtą programą ir pritaikyti ją šiems laikams. Visai kas kita, kai piršliai dirba ne komerciniais sumetimais – draugams, giminėms – asmeniškas požiūris į jaunuosius, jiems pritaikytos atrakcijos, žodžiai, nuoširdus atsidavimas vakaro metu ne tik pagyvina šventę, tačiau padaro ją miela, tikrai išskirtine ir vienintele.

vestuviu vedejas

Vestuviu vedejas

Vis dažniau ir dažniau jaunuosius kelionėje, į bažnyčią ir iš jos lydi nebe piršliai, o renginių vedėjai. Vestuvės su renginių vedėju (žinoma, priklauso su kokiu) gana nemažai skiriasi nuo vestuvių su piršliais. Jų metu galima tikėtis daugiau judrių atrakcijų, mažiau užstalės veiklos (dainų, stikliuko kilnojimo, tostų), dažniausiai jokių arba ne daug labai supaprastintų tradicijų. Taip pat vestuvių vedėjai laiko gana intensyvų šventės tempą, dėl ko iš ne reto svečio galima išgirsti komentarą „nebuvo kada net pavalgyti“. Tačiau ar pavalgyti susirenkama? Klausimas, į kurį turi atsakyti jaunieji, ruošdami programą kartu su vedėju. Skirtingų svečių – skirtingi ir poreikiai.

Lietuvoje vestuvių ir renginių ar asmeninių švenčių vedėjai mažai diferencijuojami. Vis šiuolaikiškėjanti, modernėjanti visuomenė, informacijos sklaida internete ar net užsienio šalių filmai vis labiau įtakoja ne tik bendrą tautiečių mentalitetą, tačiau ir švenčių paminėjimo tradicijas. Supopsinta kultūra lemia ir tai, jog apsilankius šventėje, sunkiai atskirsi ar tai gimtadienis, ar vestuvės, ar krikštynos, jei ne nuotaka su ilga elegantiška suknia ar mažų vaikų šurmulys. Paslaugos tiekėjai daugumoje atvejų pataikauja klientams. Taigi, renkantis vedėją derėtų išsiaiškinti kuo jo vedamos vestuvės skiriasi nuo jubiliejaus ar kitos šventės ir ar tas skirtumas Jus tenkina, o gal norėtumėte daugiau dėmesio Jūsų porai ir trupučio sentimentalios romantikos? Rinktis Jums.

Taigi, Lietuvoje išties yra galimybė rinktis savo šventės variklį (vedėją) iš gana nemažo asortimento. Tiek tradicinių pažiūrų, tiek populiariosios kultūros, elegancijos, romantikos mėgėjai gali rasti sau tinkamą vedėją. Tik svarbu išsiaiškinti ne tik čia aptartus dalykus, tačiau ir daugelį kitų smulkmenų, kad netektų nusivilti. Stenkitės vedėją pažinti ir kaip asmenybę, ne tik kaip profesionalą. Nes juk šis žmogus bus šalia Jūsų svarbiausią dieną!