Kaip išsirinkti renginių ar vestuvių vedėją?

Šiuo metu Lietuvoje vyrauja panika, kai kalbama apie renginius, o ypač vestuves. Renginių vedėjai užsakomi net prieš metus – kuo toliau, tuo mažiau lieka iš ko rinktis. Tačiau  renginių organizavimo firmų populiarumas, reitingavimas paieškos sistemose anaiptol nėra proporcingas kokybei. Visgi, smagiau, kai yra iš ko rinktis. Tik kaip tai padaryti, kai paskaičius aprašymus – visi talentingi, visi unikalūs, visi protingi, patyrę, Jūsų šventė bus įsimintiniausia ir t.t.

renginio vedejas

Renginio vedejas

Kaip jau minėta kituose straipsniuose, koks renginio vedėjas tinkamiausias priklauso nuo renginio pobūdžio. Pagal renginiui keliamus reikalavimus reikėtų ieškoti tuos reikalavimus įvykdyti reikiamų savybių turinčio vedėjo. Tačiau vėl susiduriama su problema, jog apie tas savybes, dažniausiai, vienintelis būdas sužinoti – perskaityti aprašymą, savotišką vedėjo cv. Kiek tai patikima? Mažai… Tad lieka tik informaciją rinktis pačiam. Kaip tai padaryti?

Galima pasikliauti kitų atsiliepimais. Internete gausu įvairiausios ir teigiamos ir neigiamos informacijos beveik apie kiekvieną bent kiek viešesnį žmogų. Tačiau taip galima ir apsigauti, kadangi atsiliepimus ir nuomones apie vieni kitus mėgsta parašyti ir konkurentai, arba vedėjai nevengia ir patys pagirti save kitų vardu… Pastabūs internautai tai nesunkiai pastebi ir atskiria nuoširdžius patenkintų klientų atsiliepimus nuo pigios parodijos. Labiausiai pasitikėti derėtų pažįstamų ar draugų nuomone, ypač jei Jūsų skoniai sutampa.

Taip pat geras, ir, turbūt, natūralus noras su vedėju susitikti gyvai ir pabendrauti. Pokalbio metu pravartu aptarti ir renginio detales, scenarijų, stebėti, kaip vedėjas bendrauja, užduoti įvairiausius klausimus, net paprovokuoti. Vedėjas, susipažinęs artimiau su užsakovais, taip pat galės pritaikyti labiau jiems tinkančią programą. Ne paslaptis, kad renginių vedėjo darbe gana dažnai tenka panaudoti įvairias psichologijos žinias, kūno kalbos pažinimą ir pan.

Bene geriausias ir patikimiausias būdas – vaizdinė medžiaga ar net dalyvavimas renginyje su dominančiu vedėju. Pokalbio metu Jums bus sunku nuspėti, kaip vedėjas elgsis su įvairia publika ir kaip susidoros su neplanuotomis situacijomis. Vienintelis būdas tai patikrinti – pamatyti. Gaila, tačiau nėra taip paprasta – gana sunku gauti asmeninių švenčių metu užfiksuotus kadrus, kadangi mažai užsakovų nori viešinti savo ir svečių privatų gyvenimą. Be to, net pamačius vedėją, kuris, Jūsų nuomone, dirba nepriekaištingai, ir jį pasisamdžius, dažniausiai antrą kartą to daryti nebesinori. Ta pati stilistika pabosta. Todėl dažnai organizuojant šventes vis tiek teks rizikuoti, kad ir Jūs ir svečiai nenuobodžiautumėte.

Ir dar šis tas…

renginiu vedejai

Renginiu vedejai

Dauguma vedėjų ne tik savo profiliuose, tačiau ir pokalbių metu mėgsta kartoti, jog yra savo srities profesionalai. Tačiau kas už to slepiasi? Nėra tiksliai apibrėžta, ką reiškia „profesionalas“, kai kalbama apie renginius, jų kiekį. Vieni labiau vertina diplomą, artimą šiai sričiai, kiti – praktinius pasiekimus, renginių skaičių. Visgi, niekas nežino, kiek renginių pravedus arba kokius mokslus baigus tampama profesionalu. Taigi, kai girdite šį žodį, paklauskite, ką konkrečiai tuo norima pasakyti.

Yra dar vienas svarbus dalykas, kurio neišmokys jokioje mokykloje, kuris neatsiras net pravedus visus pasaulio renginius – charizma, žavesys, „cinkelis“. Arba vedėjas tai turi, arba ne. Charizma dažnai neatsiejama nuo intelekto –  juk renginio metu labai svarbu žinoti ką pasakyti ir tai padaryti argumentuotai, šmaikščiai. Būtent intelektas humorą padaro ne tokį lėkštą. Juk būna renginių, kurių metu vedėjas beveik tik kalba, padaro vieną kitą žaidimą, o visi tai prisimena kaip įsimintiną, linksmą, turiningą vakarą. Negali paaiškinti kas buvo gerai, tačiau taip buvo.  Būna ir priešingai – svečiai tokie užimti, kad nėra laiko ir užkąsti, tačiau renginys gilesnio įspūdžio nepalieka. Tai taip pat galima paaiškinti „cinkelio“ buvimu arba ne. Taigi, tas nepaaiškinamas „cinkelis“ dažnai padaro didesnį įspūdį nei rodoma darbo patirtis.

Kaip išsirinkti? Teisingo atsakymo nėra. Ir, turbūt, nebus. Kaip jau minėta, tai – rizika. Svarbiausia – pasikliauti savo jausmais, mintimis, nuojauta, kuri apima bendraujant su vedėju. Nėra tobulų, universalių vedėjų, kad ir kokie patyrę ar charizmatiški jie būtų. Yra tik tinkamiausi būtent Jums ir labai svarbu juos surasti. Tad, sėkmės!